Slušný príhovor slušného občana

Autor: Peter Hric | 21.6.2015 o 16:10 | (upravené 21.6.2015 o 16:59) Karma článku: 5,68 | Prečítané:  302x

Príhovor Mariána Kotlebu mi mal ozrejmiť to o čom protest v Bratislave vlastne bol. Ozrejmil. A som zhrozený. 

ČTo bol zvláštny príhovor. Povedal by som, že otrasný. Alebo minimálne desivý. Zdá sa mi tá téma okolo imigrantov zbytočne nafúknutá, vyhrotená a tento príhovor len viedol  k predsudkom, nenávisti a k nesystemovosti. (Video s príhovorom si môžete pozrieťtu.)

"Pekný biely deň!" - To čo znamená tento pozdrav? Aký je to biely? To ako nie je narážka na nič??
"Beňová je k.... špinavá - povedali ste to za mňa" - Toto je politik?? Bez rešpektu sa postaví za vulgárnosť.
"Našou morálnou povinnosťou je postarať sa o svoje vlastné deti" (v kontexte - nie o imigrantov) Hovorí o morálnej povinnosti. Teda o akejsi morálke. A úplne ignoruje to, že niekto je v horšej situácii ako sme my, že my všetci máme strechu nad hlavou, jedlo, slobodu a oni nemajú absolútne nič. Nepovažuje za potrebné sa o nich starať. A ešte sa bude staviať za akúsi morálku. 
"Našou morálnou povinnosťou je aj postarať sa o všetkých týchto zradcov (politikov) a raz a navždy s nimi zúčtovať" - obesiť obesiť" - Absolútne chaos systém - zničiť všetko, čo je v parlamentoch. Najlepšie ak to bude čím radikálnejšie. Koľko z tých ľudí bolo voliť? A načo sú vlastne voľby? Načo je demokracia? Prosím Vás, systém je taký, aký sme si ho vytvorili. Názor, že všetko, čo tí politici robia je vlastizrada, je obyčajné zovšeobecnenie, tvrdohlavé nervózne vyvreskovanie bez nejakej možnosti diskusie. Antisystém ktorý nikam nevedie.
"Polícia kontroluje slušných ľudí, aby medzi nás prišli" - Ak sú slušní ľudia tí, ktorí rozbíjajú autá, vulgárne kričia pri každej príležitosti, hádžu kamene na ľudí s iným názorom, zastavujú cyklistické preteky, tak ďakujem pekne. Viac slušnosti očakávam od imigrantov. 
"Policajtov by sme mali poslať do Talianska, aby Talianom pomohli strážiť hranice" - Takže všetkých tých ľudí, ktorí utiekli zo svojich domov a riskujú život, lebo už vlastne nemajú čo stratiť, keďže doma by aj ten život stratili, a konečne nájdu pevninu treba poslať naspäť, aby kdesi v mori zahynuli? Ešte mohol za tým dodať, že aj to je naša morálna povinnosť. 
"Slovensko sa nachádza v takej zlej situácii, že aj jeden jediný imigrant je veľmi veľa" - Neznášam tieto vyjadrenia o tom, ako je na Slovensku zle. Myslím si, že sa máme veľmi dobre - hoci aj ťažko, ale v porovnaní s inými, zvlášt prenasledovanými, veľmi dobre. Neznášam, keď sa problémy ako diery na cestách, staré nemocnice a niekoľko sprostých politikov, zgeneralizujú a zveličia na to, že pomaly nikde nie je horšie ako tu a treba to tu dať doporiadku. Uvedomujem si, že to môže byť lepšie, ale nemám rád to zveličenie, že Slovensko je v katastrofálnej situácii. Je to podľa môjho názoru nepravdivé a účelové.
"Slovensko bude kresťanské" - Ďakujem pekne za takéto kresťanstvo - vulgárne, nenávistné, antisystémové, plné predsudkov...


Nehovorím, že mám nejaký konkrétny názor na to, či prijímať alebo neprijímať imigrantov. Ale dávam si stále otázku, že čo napríklad s kresťanmi v Sýrii, ktorých vyhnal ISIS? Oni sú fakt takí odlišní od nás, že by pomocou takých zhromaždení bolo treba vyháňať skôr ako sem vôbec chcú prísť? Myslím si, že sa zbytočne a príliš situácia vyhrocuje. Ešte tu nikto pomaly ani len nechce ísť a už ľudia majú chuť rozvátiť celý systém. Je to  choré. Davová psychóza vedúca k nenávisti. 

Je čas nato, aby sme sa zastavili, upokojili emócie a porozmýšľať nad tým, či naše názory nie sú príliš upriamené na seba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?