Môj postoj (ako inak) k referendu

Autor: Peter Hric | 31.1.2015 o 1:14 | Karma článku: 5,23 | Prečítané:  255x

Úvod – ten si prečítate na ľubovoľnom blogu, že koľko sa o referende popísalo, a že ma často mrzí spôsob diskusie, a tak ďalej. Poďme radšej k veci

Ľudia sa tak zvláštne občas vyjadrujú o tom, že na čo nám je takéto referendum, nikomu nechýba, nič nerieši... Akokeby čakali na nejaké revolučné referendum, ktoré zmení celý štát od základov a k lepšiemu. Toto také nie je (aj keď si to občas niektorí myslia). Otázka teda znie, akú zmenu prinesie toto referendum. Odpoveď je podľa mňa vtipná a z mojich úst (čítaj klávesnice) asi aj prekvapujúca: ŽIADNU! A paradoxne to je dôvod, pre ktorý som rozhodnutý sa referenda zúčastniť. Toto referendum nechápem ako masovú revolúciu, skôr ho chápem jednoducho ako prevenciu – zachovať prioritnú dôležitosť tomu, čo si to zaslúži.

Prvú otázku chápem ako zvýraznenie exkluzivity manželského zväzku - muž a žena, ako ideálny stav a priorita v spoločnosti. Odpoviem, áno.

Následne druhá otázka odvracia pozornosť na dieťa. Každé dieťa si zaslúži exkluzivitu. Otázka samozrejme znie, či by mu v iných typoch zväzkov nebolo lepšie ako tam, kde sa práve nachádza. Zodpovedať sa na to určite nedá do všetkých možných dôsledkov. A to je (opäť paradoxne) dôvod, prečo aj tu odpoviem áno. Zdá sa mi to trošku ako experimentovanie, ktoré si tie deti nezaslúžia.

Odpoveď na tretiu otázku je pre mňa úplne najjednoznačnejšia a prekvapuje ma, že to tak nevníma drvivá väčšina Slovákov. Je totiž pravdepodobné, že v budúcnosti bude pre mňa veľmi dôležitá. Ak budem mať pocit, že v tak citlivých oblastiach sa moje dieťa učí v škole úplne somariny, budem môcť si ho nechať doma a vysvetliť mu to sám. Ak ten pocit mať nebudem, tak ho nechám v škole.

Tak toľko asi môj postoj – dúfam, že som nebol príliš intolerantný :-)

A ešte jedna vec... tie prieskumy (z tohto týždňa a zo septembra) si interpretujem kúsok inak ako to robia média, a myslím si, že je veľká šanca na to, aby referendum bolo úspešné. (Ten môj optimizmus ma raz zabije:-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?