Trebuľa vs. Bauer

Autor: Peter Hric | 12.11.2013 o 23:58 | (upravené 13.11.2013 o 0:14) Karma článku: 14,42 | Prečítané:  178x

V spravodajskej relácií na Dvojke sa v diskusii stretli dvaja kandidáti súperiaci o stoličku predsedu KSK- Zdenko Trebuľa (Smer-SD) a Rudolf Bauer (KDS). Túto diskusiu som najprv poobede počúval v Slovenskom rozhlase. Zdalo sa mi, že pán Bauer dostal pomerne málo priestoru na vyjadrovanie svojich názorov. A tak som si večer pred pol desiatou spravil teplý čaj, nachystal si stopky, pero a papier a bol som pripravený zistiť správnosť môjho podozrenia.

Výsledky môjho bádania spolu s témami (ktoré sú len orientačne, keďže neboli mojou prioritou) si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke (čas je uvedený ako počet minút : počet sekúnd):

TREBUĽA téma

BAUER

1:16 posledných 8 rokov

1:06

2:24 Žarnay

1:22

2:12 školstvo, budúcnosť, kompetencie vúc

1:11

1:24
Infraštruktúra 1:25
4:16 0:44
1:02
2:23

0:35

0:21 účasť na voľbách a záver 0:13
0:21
14:37 súčet 7:38

 

Podľa vyššie uvedenej tabuľky môžeme vidieť, že súčasný predseda KSK mal oveľa viac priestoru, ako jeho súper. Ďalším zaujímavým faktorom, ktorý ovplyvnil diskusiu bol počet prerušení politika resp. jeho monológu moderátorom. Pán Strižinec obom kandidátom skočil do reči (či už odôvodnene, alebo bezdôvodne) 11-krát. Čo však v kombinácii s rečníckym priestorom diskutujúcich hovorí, že pán Trebuľa bol prerušený v priemere raz za minútu a 20 sekúnd a pán Bauer bol prerušený raz za 41 sekúnd.

Píšem to preto, lebo sa zamýšľam nad objektívnosťou takej relácie, ktorá nedáva (aspoň približne) rovnaký priestor obom diskutujúcim. Nemyslím si, že to bolo spôsobené akousi debatérskou neschopnosťou, poprípade prílišnou stručnosťou pána Bauera. Skôr mám pocit, že to bolo spôsobené akousi ustráchanosťou moderátora.

Zdá sa mi, že napriek vyššie povedanému, sa v štýle argumentácie ukázalo, že kto z diskutujúcich, volí slušnejší spôsob komunikácie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

DOMOV

Končiaci vyšetrovateľ Gorily sa sporí s policajným šéfom

Odchádzajúci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Marek Gajdoš je pripravený vypovedať pred poslancami.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?