Trebuľa vs. Bauer

Autor: Peter Hric | 12.11.2013 o 23:58 | (upravené 13.11.2013 o 0:14) Karma článku: 14,42 | Prečítané:  179x

V spravodajskej relácií na Dvojke sa v diskusii stretli dvaja kandidáti súperiaci o stoličku predsedu KSK- Zdenko Trebuľa (Smer-SD) a Rudolf Bauer (KDS). Túto diskusiu som najprv poobede počúval v Slovenskom rozhlase. Zdalo sa mi, že pán Bauer dostal pomerne málo priestoru na vyjadrovanie svojich názorov. A tak som si večer pred pol desiatou spravil teplý čaj, nachystal si stopky, pero a papier a bol som pripravený zistiť správnosť môjho podozrenia.

Výsledky môjho bádania spolu s témami (ktoré sú len orientačne, keďže neboli mojou prioritou) si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke (čas je uvedený ako počet minút : počet sekúnd):

TREBUĽA téma

BAUER

1:16 posledných 8 rokov

1:06

2:24 Žarnay

1:22

2:12 školstvo, budúcnosť, kompetencie vúc

1:11

1:24
Infraštruktúra 1:25
4:16 0:44
1:02
2:23

0:35

0:21 účasť na voľbách a záver 0:13
0:21
14:37 súčet 7:38

 

Podľa vyššie uvedenej tabuľky môžeme vidieť, že súčasný predseda KSK mal oveľa viac priestoru, ako jeho súper. Ďalším zaujímavým faktorom, ktorý ovplyvnil diskusiu bol počet prerušení politika resp. jeho monológu moderátorom. Pán Strižinec obom kandidátom skočil do reči (či už odôvodnene, alebo bezdôvodne) 11-krát. Čo však v kombinácii s rečníckym priestorom diskutujúcich hovorí, že pán Trebuľa bol prerušený v priemere raz za minútu a 20 sekúnd a pán Bauer bol prerušený raz za 41 sekúnd.

Píšem to preto, lebo sa zamýšľam nad objektívnosťou takej relácie, ktorá nedáva (aspoň približne) rovnaký priestor obom diskutujúcim. Nemyslím si, že to bolo spôsobené akousi debatérskou neschopnosťou, poprípade prílišnou stručnosťou pána Bauera. Skôr mám pocit, že to bolo spôsobené akousi ustráchanosťou moderátora.

Zdá sa mi, že napriek vyššie povedanému, sa v štýle argumentácie ukázalo, že kto z diskutujúcich, volí slušnejší spôsob komunikácie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?