Boj o hodnoty

Autor: Peter Hric | 28.6.2013 o 0:33 | (upravené 23.7.2013 o 12:17) Karma článku: 9,28 | Prečítané:  740x

Spoločnosť Wagon service travel uprednostnila vlastné hodnoty pred biznisom. Takýto krok mi je  vo svojej podstate veľmi sympatický. Je pre mňa ale zvláštne pre aké hodnoty sa teraz rozhodla táto spoločnosť. Pojem „ochrana života" je pre nich tak neprijateľný, že sa preň rozhodli nevypraviť svoj špeciálny vlak na Národný pochod za život do Košíc

 

Zdá sa mi, že aj touto informáciou sa význam Pochodu za život znásobuje. Akoby sa viedol taký tichý boj medzi hodnotami. To spomínam aj v kontexte Dúhového Pridu, ktorý má byť (zhodou okolností?) deň pred Pochodom za život. Víkend v znamení boja za hodnoty. Jedna strana chce to, čo v západných krajinách majú už dávno, druhá strana chce to, čo považuje za právo každého človeka.

Viete, čo mi nesedí? Že ak by podobný vlak mal ísť do Bratislavy, kvôli Dúhovemu Pridu a spoločnosť by to odmietla kvôli svojim hodnotám, boli by toho plné noviny. Aká by to bola len krutá diskriminácia. Ak sa to stane, kvôli Pochodu za život, treba to na internete hľadať.

Myslím si, že je jasné na koho strane budú média, a teda zdanlivo aj verejná mienka. Na koho strane budú súkromné spoločnosti, ktoré budú nepriamo podporovať jednu alebo druhú akciu. Myslím, že je jasné, o ktorom z tých pochodov budeme viacej čítať v novinách. Ale myslím si, že boj o hodnoty nebude taký jednoznačný.

Naše hodnoty by nás mali privádzať k šťastiu. A to bez života nejde...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?