Boj o hodnoty

Autor: Peter Hric | 28.6.2013 o 0:33 | (upravené 23.7.2013 o 12:17) Karma článku: 9,28 | Prečítané:  748x

Spoločnosť Wagon service travel uprednostnila vlastné hodnoty pred biznisom. Takýto krok mi je  vo svojej podstate veľmi sympatický. Je pre mňa ale zvláštne pre aké hodnoty sa teraz rozhodla táto spoločnosť. Pojem „ochrana života" je pre nich tak neprijateľný, že sa preň rozhodli nevypraviť svoj špeciálny vlak na Národný pochod za život do Košíc

 

Zdá sa mi, že aj touto informáciou sa význam Pochodu za život znásobuje. Akoby sa viedol taký tichý boj medzi hodnotami. To spomínam aj v kontexte Dúhového Pridu, ktorý má byť (zhodou okolností?) deň pred Pochodom za život. Víkend v znamení boja za hodnoty. Jedna strana chce to, čo v západných krajinách majú už dávno, druhá strana chce to, čo považuje za právo každého človeka.

Viete, čo mi nesedí? Že ak by podobný vlak mal ísť do Bratislavy, kvôli Dúhovemu Pridu a spoločnosť by to odmietla kvôli svojim hodnotám, boli by toho plné noviny. Aká by to bola len krutá diskriminácia. Ak sa to stane, kvôli Pochodu za život, treba to na internete hľadať.

Myslím si, že je jasné na koho strane budú média, a teda zdanlivo aj verejná mienka. Na koho strane budú súkromné spoločnosti, ktoré budú nepriamo podporovať jednu alebo druhú akciu. Myslím, že je jasné, o ktorom z tých pochodov budeme viacej čítať v novinách. Ale myslím si, že boj o hodnoty nebude taký jednoznačný.

Naše hodnoty by nás mali privádzať k šťastiu. A to bez života nejde...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislava drahú parkovaciu analýzu skrýva pred verejnosťou

Pri vytváraní analýzy k parkovacej politike sa vyskytli problémy, o ktorých mali zamestnanci zakázané hovoriť.

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac upozorňovala na chyby, tým viac problémov v práci mala.


Už ste čítali?