Boj o hodnoty

Autor: Peter Hric | 28.6.2013 o 0:33 | (upravené 23.7.2013 o 12:17) Karma článku: 9,28 | Prečítané:  739x

Spoločnosť Wagon service travel uprednostnila vlastné hodnoty pred biznisom. Takýto krok mi je  vo svojej podstate veľmi sympatický. Je pre mňa ale zvláštne pre aké hodnoty sa teraz rozhodla táto spoločnosť. Pojem „ochrana života" je pre nich tak neprijateľný, že sa preň rozhodli nevypraviť svoj špeciálny vlak na Národný pochod za život do Košíc

 

Zdá sa mi, že aj touto informáciou sa význam Pochodu za život znásobuje. Akoby sa viedol taký tichý boj medzi hodnotami. To spomínam aj v kontexte Dúhového Pridu, ktorý má byť (zhodou okolností?) deň pred Pochodom za život. Víkend v znamení boja za hodnoty. Jedna strana chce to, čo v západných krajinách majú už dávno, druhá strana chce to, čo považuje za právo každého človeka.

Viete, čo mi nesedí? Že ak by podobný vlak mal ísť do Bratislavy, kvôli Dúhovemu Pridu a spoločnosť by to odmietla kvôli svojim hodnotám, boli by toho plné noviny. Aká by to bola len krutá diskriminácia. Ak sa to stane, kvôli Pochodu za život, treba to na internete hľadať.

Myslím si, že je jasné na koho strane budú média, a teda zdanlivo aj verejná mienka. Na koho strane budú súkromné spoločnosti, ktoré budú nepriamo podporovať jednu alebo druhú akciu. Myslím, že je jasné, o ktorom z tých pochodov budeme viacej čítať v novinách. Ale myslím si, že boj o hodnoty nebude taký jednoznačný.

Naše hodnoty by nás mali privádzať k šťastiu. A to bez života nejde...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.

BLOG LUCIE NICHOLSONOVEJ

Vážny má vážne auto. Za vaše

Vo funkcii šéfa Sociálnej poisťovne sa ešte poriadne ani neohrial a už si doprial vážne auto. Nie za svoje.


Už ste čítali?