Som proti zákonu o registrovanom partnerstve

Autor: Peter Hric | 28.10.2012 o 15:16 | Karma článku: 8,76 | Prečítané:  318x

V týchto dňoch sa má v parlamente debatovať o zákone o registrovanom partnerstve. V médiách je o tom až neprirodzene ticho. Akoby sa to chcelo len tak v tichosti odsúhlasiť. Snažím sa do tohto ticha zakričať môj skromný názor: som proti schváleniu tohto návrhu.

Nesúhlasím s týmto návrhom preto, lebo vedie k zničeniu obrazu rodiny. Neviem ako vy, ja som si vždy predstavoval rodinu ako otca, mamu a ich deti. Synovia majú oči po mame, dcéry zase po otcovi. Okrem fyzických podobností, majú aj iné. Učia sa od maminej rozvahy, ale aj od otcovej cieľavedomosti; od maminej pokory, ale aj otcovho sebavedomia; od maminho pokoja, ale aj od otcovej výbušnej povahy.

Stále mám pred sebou ten obraz. Dvaja ľudia, ktorí sa tak milujú, že vďaka ich láske dostáva priestor niekto tretí. Dvaja ľudia, ktorí sa rozhodnú sľúbiť si vernosť až do konca života, a tak sa starať o ich vlastné deti. Dvaja ľudia, ktorí sa rozhodli byť prínosom.

Nemáte pocit, že sa týmto zákonom postupne zničí obraz rodiny? Už nebudú dvaja ľudia, ktorí chcú byť prínosom, ale dvaja ľudia, ktorí žiadajú akceptáciu ich vlastnej inakosti. Už nebude mama a otec, už budú len dvaja rodičia.

Chcem, aby bol zanechaný obraz rodiny. Alebo máte iný obraz?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?