Bezák a Cirkev

Autor: Peter Hric | 21.7.2012 o 0:56 | Karma článku: 7,34 | Prečítané:  295x

  Biskup Bezák bol mojím obľúbeným biskupom už dlhšie. Veľmi rád som ho počúval a žral som každé jeho slovo. Samozrejme ma zarazilo jeho odvolanie. Možno ešte trošku viacej ma zarazilo (ne)vyjadrenie cirkevných predstavených. Do toho nejaké ďalšie podvodíky a už sa prirodzene staviame do pozície, že s inštitúciou akou je Cirkev, nechceme mať nič spoločné. Ja si však dávam otázku: Čo by na to povedal môj obľúbený biskup?  

 

Myslím, že by bol jednoznačne proti. Keby nebol proti, už by dávno sám s touto inštitúciou nič nemal.  Navyše vidno na ňom aj teraz, ako bojuje, a verí, že sa všetci dozvieme pravdu, a budeme môcť ďalej pokojne žiť svoj život. Čo ho k tomu motivuje?

Možno nám príde úplne nelogické, prichádzať naďalej do kontaktu s Cirkvou, kde vidíme, že tam nie je všetko v poriadku, že sa kradne, že v kostoloch sú nejaké rutinné obrady s nadneseným výrazom... Človek má z toho pocit, že to s Bohom už ani veľa spoločné nemá. Čo teda mňa ma k tomu motivovať?

Len sa zamýšľam nad tým, či práve teraz nie je tá chvíľa zamerať sa na to božské. Či sa až veľmi neporovnávame s tými našimi kňazmi a či veľa neukazujeme prstom, či je toto všetko fakt také podstatné. Či prítomnosť Boha v kostole nejako prekazí kňaz o ktorom sme počuli teda už všeličo. Či tomu, čo je rutinné, nevieme dať nejaký život. Či to čo je nadnesené, nevieme položiť na zem. Či to čo je božské, nie je podstatnejšie ako to, čo je  ľudské.

Alebo je to všetko tak náročné, že je jednoduchšie utiecť?...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Keby Blanár zrušil súťaž na CT, nečelil by dnes otázkam

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

EKONOMIKA

Vážny sa bude voziť v luxuse za štátne peniaze

Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma.

SVET

Modul Schiaparelli sa roztrieštil o Mars, mohol aj vybuchnúť

Dve nové stopy ukazujú miesto nárazu stratenej sondy.


Už ste čítali?