Láska je dôležitá

Autor: Peter Hric | 22.5.2012 o 0:30 | (upravené 22.5.2012 o 0:36) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  180x

Keď chodím po meste a pozerám sa na tablá maturantov vo výkladoch, spomeniem si na ten náš. Bolo tam jediné motto: Nie škola, ale láska je dôležitá. Veta, ktorá nebola iba mottom našej triedy, ale stále nad ňou ja sám rozmýšľam a pochybujem o nej. No zdá sa mi, že čokoľvek dosadím za slovo škola, tak tá veta bude pravdivá. Len neviem, či si za slovo láska nedosadzujem len svoje utopistické predstavy. Môže niečo také vôbec existovať?  

Kedysi dávno som si vytvoril nad týmto slovo poučku: dávať, dávať, dávať a byť pripravený prijať. Človek musí vedieť aj prijímať a nie len zaslepene dávať, no napriek tomu trikrát opakované slovo dávať hovorí, čo by malo byť cieľom lásky. Som presvedčený o tom, že ak sa stretne muž so ženou a dodržiavajú toto pravidlo, tak budú obaja šťastný. Byť pozorný na potreby druhého a zamakať na ich realizácií.

Pri slove láska ma fascinuje slovo navždy. Ak dvaja ľudia, ktorý stoja oproti sebe povedia slovo navždy a myslia ho fakt vážne, potom tých dvoch ľudí už naozaj nič nerozdelí a môžu spolu spoznávať lásku.

Taktiež som presvedčený o tom, že títo dvaja ľudia pri pohľade na seba nesmú zabúdať dať svoj pohľad aj iným. To mi príde úplne fascinujúce, že dvaja milujúci ľudia vedia svoje šťastie rozdať naokolo a vedia svoj život odovzdať aj ďalej. A ešte fascinujúcejšie pre mňa je, že nie len že ho môžu odovzdať, ale aj vytvoriť.

Asi sa pýtate, prečo tu o tom píšem. Lebo vám chcem povedať, že ak je láska fakt dôležitá a je to to, čo spája naše vzťahy, tak potom nerozumiem slovu nevera, slovu polygamia, slovu znásilnenie a nerozumiem ani homosexualite, ani pedofílii ani ničomu, čo uspokojí nás a zabudne na šťastie inýh ľudí.

Neviem, či niečo takéto existuje, ale ak áno tak som presvedčený o tom, že láska je dôležitá... Či?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislava drahú parkovaciu analýzu skrýva pred verejnosťou

Pri vytváraní analýzy k parkovacej politike sa vyskytli problémy, o ktorých mali zamestnanci zakázané hovoriť.

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac upozorňovala na chyby, tým viac problémov v práci mala.


Už ste čítali?